אישור קונסטרוקטור למערכת סולארית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

אם אתם שוקלים להצטרף למהפכה הסולארית ולהתקין מערכת סולארית על גג ביתכם, חשוב להכיר את אחד המרכיבים החיוניים בתהליך: אישור קונסטרוקטור להתקנת גגות סולאריים. מה זה אומר בדיוק, ולמה זה כל כך קריטי? אנחנו כאן להסביר מדוע רבים בוחרים להתקין מערכת סולארית על גג הבית או הבניין שלהם ואיך אישור קונסטרוקטור להתקנת גגות סולאריים הוא צעד מתחייב בדרך לעצמאות אנרגטית.

אישור קונסטרוקטור למערכת סולארית

 

מהו אישור קונסטרוקטור למערכת סולארית?

אישור קונסטרוקטור למערכת סולארית הוא בדיוק מה שהוא נשמע, אישור רשמי ממהנדס קונסטרוקציה מוסמך, המאשר כי המבנה הפיזי של הגג שלכם יכול לשאת בבטחה את משקל המערכת הסולארית המתוכננת. זהו המרכיב הרגולטורי הקריטי ביותר בתהליך קבלת ההיתר להתקנת מערכת סולארית ביתית.

התקנת מערכת סולארית ביתית

אז למה רבים בישראל בוחרים לעבור לאנרגיה סולארית ולהתקין מערכת להפקת אנרגיה סולארית? בישראל אנחנו נהנים מחום ומאנרגיית השמש ברוב חודשי השנה, מערכת סולארית ביתית מאפשרת לנצל את אנרגיית השמש החינמית ולהפיק ממנה חשמל, מה שמוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל החודשיות. בנוסף, מעבר לאנרגיה סולארית מעניק לכם סוג של עצמאות אנרגטית. הבית מתפקד כיחידה עצמאית מבחינה אנרגטית ומי שמתקין את המערכת יהיה פחות תלוי בחברת החשמל המקומית, ויוכל להמשיך ולצרוך אותו מקומית אפילו במקרה של נפילות חשמל או בעיות תחזוקה של רשת החשמל המרכזית.

יתרון כלכלי משמעותי נוסף הוא האפשרות למכור עודפי חשמל. אם המערכת הסולארית שלכם מייצרת יותר חשמל ממה שאתם צורכים, וזה בדרך כלל המקרה בצריכה ביתית, אתם תוכלו למכור את העודפים בחזרה לרשת החשמל הארצית, וליצר הכנסה חודשית נוספת, פסיבית כמעט לחלוטין (מלבד תחזוקה מינימלית שוטפת). התשואה מהתקנת המערכת הסולארית גם מתווספת לערך הנכס והופכת אותו לאטרקטיבי יותר עבור קונים פוטנציאליים שיקבלו את המערכת המניבה יחד עם הנכס והיא גם תעלה את ערכו בעבור קונים המחפשים פתרונות אנרגיה ירוקים.

מעבר לאנרגיה ירוקה

מערכת סולארית לא מועילה רק לכיס שלכם, אלא גם לסביבה. אנרגיה סולארית היא מקור אנרגיה נקי ומתחדש, ויש לה תרומה משמעותית לקידום פיתוח בר-קיימא וצמצום ההשפעות השליליות של ייצור אנרגיה על הסביבה. מערכות סולאריות מנצלות את אנרגיית השמש, משאב טבעי שקיים בשפע ובצורת "זרם" ולא "מלאי",  והפקת האנרגיה לא מייצרת פליטות מזהמות או גזי חממה כמו בשיטות אחרות. המערכות הסולאריות מפחיתות את הצורך בשימוש בדלקים מאובנים שפוגעים במגוון הביולוגי ובמשאבי הטבע ולכן היא ידידותית לסביבה. זו גם הסיבה שמעודדים את המעבר לאנרגיה סולארית ברמה הלאומית והבינלאומית.

מה צריך לבדוק לפני ההתקנה?

לפני שאתם מתקינים מערכת סולארית, יש כמה צעדים מקדימים חשובים שיש לבצע כדי לבדוק את ההיתכנות. תנאי הכרחי הוא כמובן שהגג שלכם מתאים למשימה. תצטרכו לבצע הערכה של גודל הגג וכיוונו (כיוון דרום נחשב אידיאלי עבור מערכות סולאריות). ולבדוק את יציבות הגג ואת מצבו הפיזי. זה המקום שבו נכנס לתמונה אישור קונסטרוקטור להתקנת גגות סולאריים. מהנדס קונסטרוקציה יבחן את הגג ויאשר שהוא יכול לעמוד בעומסים הנוספים של המערכת הסולארית. מבחינת יעילות, חשוב לוודא שהגג אינו מוצל באופן קבוע על ידי מבנים או עצים סמוכים שיפריעו למערכת לקלוט את אור השמש. ביצוע בדיקות מקדימות אלה יבטיחו שהתקנת המערכת הסולארית שלכם אפשרית, בטוחה ויעילה.

קבלת אישור קונסטרוקטור להתקנת גגות סולאריים : מה נדרש?

כדי לקבל אישור קונסטרוקטור למערכת סולארית, יש צורך להגיש מסמכים שונים למהנדס קונסטרוקציה מוסמך. מסמכים אלה כוללים תכניות גג מפורטות, חישובי עומסים וחוזק של המבנה, וכן חישובים סטטיים של המערכת הסולארית המתוכננת. מהנדס הקונסטרוקציה יבדוק בקפידה את כל החישובים ויאשר שהמבנה אכן יכול לשאת בבטחה את העומס הנוסף של המערכת. כאמור, אישור קונסטרוקטור הוא תנאי הכרחי לקבלת היתר להתקנת המערכת וללא האישור תהליך ההתקנה לא יוכל להתקדם. לכן, חשוב לעבוד עם חברות מקצועיות בעלות ניסיון בהליךהאישורים.

מלבד אישור קונסטרוקטור, ישנם אישורים נוספים שיש להשיג לפני התקנת המערכת הסולארית שלכם. אישורים אלה עשויים להשתנות בהתאם למיקום, אך בדרך כלל כוללים אישור מחברת החשמל על תקינות המערכת, אישור ממשרד האנרגיה, ובמקומות מסויימים אישור מהרשות המקומית. אם ביתכם נמצא בבניין משותף, עליכם גם להשיג את הסכמת הדיירים ולהסדיר נושאים כמו חלוקת עלויות והכנסות. זה חלק חשוב בתהליך והוא מבטיח שכולם נהנים באופן שווה מיתרונות המערכת הסולארית.

ספק ומתקין

בבחירת ספק מערכות סולאריות חשוב לעבוד עם חברות בעלות ניסיון רב בתחום, המכירות את כל ההיבטים הטכניים, החוקיים והבטיחותיים. ספק טוב ילווה אתכם לאורך כל התהליך, החל מהתכנון והאישורים ועד להתקנה בפועל ולשירות תחזוקה לאחר מכן. הוא יוכל גם לספק מידע מפורט יותר לגבי תוחלת החיים והתחזוקה של המערכת הסולארית לפי המערכת הספציפית שתבחרו. מערכות סולאריות מודרניות נבנות להחזיק מעמד למשך 25-30 שנה או יותר, עם ירידה הדרגתית ביעילות לאורך זמן. עם זאת, הן דורשות מעט מאוד תחזוקה שוטפת, בעיקר ניקוי של הפאנלים מדי פעם.

ביטחון, יעילות וחיסכון

כאמור, אישור קונסטרוקטור להתקנת גגות סולאריים היא הדרישה הרגולטורית המרכזית להתקנת מערכת סולארית. הוא יספק לכם ביטחון בכך שהמערכת שלכם בטוחה לשימוש עבורכם ועבור הסובבים אתכם ויבטיח שהתקנת המערכת תתבצע כהלכה ותעמוד בתקנים הרלוונטיים. על ידי קבלת האישור אתם יכולים להיות רגועים שבוצעו הבדיקות המקדימות ותוכלו להיות רגועים ולהנות מהיתרונות הרבים של שימוש במערכת כזו. מערכת סולארית היא מקרה מיוחד ויפה של רווח לכל הצדדים, יתרונות כלכליים לבעלים, יתרונות סביבתיים לסביבה ויתרונות לאומיים ובינלאומיים לעמידה ביעדים משותפים של מעבר לאנרגיה מתחדשת.

אישור קונסטרוקטור למערכת סולארית
בונים לכם את החלום: קנסטרוקטור לשרותכם

ניסיון עשיר, מקצועיות ללא פשרות ושירות אישי - איתנו תקבלו את השירות הטוב ביותר

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר