אישור קונסטרוקטור לבריכה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מתי נצטרך אישור קונסטרוקטור לבריכה?

איזה כיף לכם אתם מתכננים לבנות בריכה בחצר הבית שלכם או במרפסת או אולי אפילו מתכננים לבנות בריכה גדולה לשימוש ציבורי. לא משנה עבור מי אתם בונים את הבריכה, אתם צריכים לוודא שיש לכם אישור קונסטרוקטור לבריכה. האישור הוא חלק בקריטי בתהליך תכנון הבריכה, כדי שהיה תהיה בטוחה לשימוש ותעמוד בתקן מבחינת נושאי הנדסה ובטיחות שונים. זהו תהליך קצת בירוקרטי שדורש עמידה בתקנים שמוגדרים מראש בכל רשות מקומית, אבל חשוב שתבצעו את התכנון באופן מקצועי כדי שכולם יהיו בטוחים וכדי שתקבלו מוצר טוב ואמין לאורך זמן.

אישור קונסטרוקטור לבריכה

מתי צריך לקבל אישור לבניית בריכה?

בדרך כלל מבקשים אישור קונסטרוקטור לבריכה כבר בשלבי התכנון והקמה של הבריכה. אם אתם בתחילת הדרך ויודעים שאתם מתכננים לבנות בריכה בהמשך, זה הזמן שלכם למצוא מהנדס קונסטרוקציה לבריכה שיוכל לבדוק את תכנון המבנה מבחינת עומס, יכולת נשיאת משקלים, חוזק הקירות וכן הלאה. מלבד במצב שבו מתוכננת להיבנות בריכה חדשה, אם אתם מתכננים שיפוץ משמעותי בבריכה קיימת, כמו הגדלה, הרחבה, העמקה או כל שדרוג מערכות משמעותיות בבריכה, גם אז תצטרכו לקבל אישור מהנדס קונסטרוקציה לבריכה. מלבד הצורך באישור כדי לבנות את הבריכה בפועל, במקרים מסוימים צריך להגיש את האישור גם כדי לקבל אישור או רשיון לבניית הבריכה.

איזה סוגי בריכות דורשות אישור קונסטורטור?

כל בריכה שמתוכננת להיבנות, בין אם בתוך האדמה ובין אם מעל האדמה דורשת אישור של קונסטורטור, נפרט פה על סוגי בריכות שונים:

 1. בריכות בבתים פרטיים: אם אתם מתכננים לבנות בריכה פרטית בבית פרטי שמצריכה חפירה, או אם מתכננים לבנות בריכה קבועה שמצריכה חיבור למערכות מים וחשמל, או בריכה שדורשת בניית קירות או רצפה, או שילוב של כל אלו, אתם חייבים לבקש אישור קונסטרוקטור לבריכה. האישור של הקונסטרוקטור הוא קריטי לתכנון ובנייה נכונה ובטוחה של המוצר הסופי.
 2. בריכה ציבורית: בריכות שמתכננים להקים לשימוש הציבור. בריכות מסוג זה יכולות להיות מותקנות בבתי מלון, חדרי כושר, בתי ספר וכן הלאה. בריכות אלו דורשות אישור קונסטרוקטור שייקי בחשבון בתהליך את התכנון את אופי השימוש של בריכה ציבורית. בבריכות אלו צפויה להיות עומס כבד לעיתים של הרבה משתמשים במקביל.
 3. בריכה ניידת: בדרך כלל בריכות קטנות, זמניות וניידות לא דורשות אישור קונסטרוקטור אבל במקרה שיש איזשהו קיבוע לאדמה, גם אם מעל האדמה, יש לברר עם מהנדס קונסטרוקציה לבריכה.

איך הופכים להיות מהנדס קונסטרוקציה לבריכות?

אם אתם מתעניינים בתחום העיסוק הזה צר לנו לבשר שזה לא כל כך פשוט להפוך להיות מהנדס קונסטרוקציה בתחום בריכות שחייה. כדי לעסוק בתחום ולספק אישורים של קונסטרוקטור עליכם להיות מהנדסים רשומים עם התמחות ספציפית בתחום הנדסת מבנים. הדרישות לתחום הן בין השאר לימודים אקדמאיים, הכשרה, צבירה של ניסיון מעשי, קבלת רישיון ועוד. זהו תהליך ארוך של מספר שנים ויש לקחת את זה בחשבון.

מה צריך לדעת לפני שמזמינים קונסטרוקטור?

אם אתם אכן בונים או משפצים באופן דרמטי בריכה, ומזמינים קונסטרוקטור יש כמה דברים שכדאי לשם אליהם לב לפני שתסגרו סופית:

 1. רישיונות ואישורים – יש לבדוק שהקונסטרוקטור שהזמנתם הוא אכן מהנדס קונסטרוקטור בעל רישיון מתאים, ספציפית לתחום של הנדסת מבנים, ושאותו מהנדס הוא בעל ניסיון בתחום של בניית בריכות מסוגים שונים.
 2. ניסיון קודם – כמובן שמומלץ להעסיק מישהו שהוא בעל ניסיון בפרויקטים דומים. לדוגמה אם אתם מתכננים לבנות בריכה של קאנטרי קלאב תרצו מהנדס קונסטרוקציה שמנוסה בבריכות ציבוריות, משום שיש הבדל בדרישות כאשר מדובר בבריכה לכמות גדולה של אנשים במקביל.
 3. הכרות עם דרישות של העירייה או תקנים מקומיים – לכל רשות יש דרישות אחרות לקבלת האישורים לבניית בריכה, כדאי לפנות לבעל מקצוע שמכיר את הדרישות הספציפיות של הרשות המקומית בה אתם בונים.
 4. פגישה מקדימה – ההמלצה היא שהקונסטרוקטור יעשה בדיקה מקדימה של הקרקע לפני שיתכן את אופן הבנייה תוך כדי שהוא לוקח בחשבון את כל המשתנים.
 5. השוואת מחירים – בניית בריכה פרטית או ציבורית היא לא עסק זול, אין סיבה שלא תבקשו הצעת מחיר מפורט והסכם לעבודה גם כדי שתדעו בדיוק עבור מה אתם משלמים ומה ההתחייבויות של שני הצדדים וגם כדי שתוכלו להשוות הצעות מחיר של מספר בעלי מקצוע. כמו כן, מרגע שסוכם על תחילת העבודה ועד לרגע הסיום חשוב שתוודאו שהביצוע נעשה בהתאם לתכנון ולתקציב שהוגדר מראש, כל עלויות לא צפויות ועלויות נלוות שונות של חומרים או תשתיות.
 6. תחזוקה – בדרך כלל יש לבצע תחזוקה שוטפת ובדיקות תקינות לבריכות שחייה, במיוחד כאשר מדובר בבריכות ציבוריות, שווה לבדוק אם הקונסטרוקטור מציע את שירותיו גם עבור הבדיקות התקופתיות והתחזוקה לאחרת סיום תקופת הבנייה.
 7. אחריות מקצועית וביטוח – כדאי לוודא שלקונסטרוקטור שבחרתם יש ביטוח אחריות מקצועית שיכול לכסות נזקים פוטנציאליים שעלולים להיגרם במקרה של ליקויים בתכנון או בבנייה בפועל.
 8. עמידה בתקנים של איכות הסביבה: כיום ישנה מודעות הולכת וגוברת לתקני לשמירה על איכות הסביבה, גם בתחום הבריכות צריך לוודא שהתכנון של הבריכה עומד בתקנים האלו מבחינת שימוש במערכות מסוימות לסינון, חומרים שיהיו ידידותיים לסביבה וכן הלאה.
 9. זמינות – כדאי לוודא שהקונסטרוקטור שבחרתם זמין לבקשות ושאלות שונות שעולות במהלכו של הפרויקט וגם לאחר סיומו.

לסיכום, בין אם אתם מתכננים לבנות בריכה פרטית או ציבורית חשוב לקחת בחשבון את התקנים החשובים שנקבעו לתהליך הבנייה, לבנות בריכה שתעמוד בתקנים האלו ותשמור על הבטיחות של כל המשתמשים וכל הסובבים.

אישור קונסטרוקטור לבריכה
בונים לכם את החלום: קנסטרוקטור לשרותכם

ניסיון עשיר, מקצועיות ללא פשרות ושירות אישי - איתנו תקבלו את השירות הטוב ביותר

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר