אישור קונסטרוקטור לבמה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

אולי תופתעו לדעת, אך גם במה מצריכה אישור קונסטרוקטור לבמה. למעשה זהו מבנה זמני שעליו לעמוד בעומסים כמו אנשים וציוד הגברה כבד הקמת הבניה של במה זה לא עניין של מה בכך והבמה חייבת להיות תקנית. יש לדעת, כי במה עשויה להיות מאוד מסוכנת, במידה והיא לא נבנתה לפי התקן ואם לא נבדקה ואושרה ע"י קונסטרוקטור. הקונסטרוקטור,  מפקח על הלך בניית או הקמת הבמה, כאשר לפני הוא בודק את תכנית ההקמה, השרטוטים ואת חלקי הבמה, המדרגות וכל הקשור להפקת האירוע או ההופעה.

אישור קונסטרוקטור לבמה

בדיקת תקן מחייבת להקמת במות

ההגדרה שמחייבת אישור במה לאירועים, היא תו התקן. בדיקת התקן, מהווה אחריות של הבודק להיות בעל ניסיון וידע וכן, יש לחשב מקדם בטיחות גבוה. את בדיקת התקן, מבצע כמובן הקונסטרוקטור. ללא אישורו, חל איסור על הקמת במות ללא תו תקן. במה שהגובה שלה יעלה על 40 ס"מ, תהיה חייבת בבדיקה ואישור של מהנדס קונסטרוקטור. יש לציין, כי קיים גובה מסויים של במות החייב אף בבניית מעקה בטיחותי. למעשה, מדובר באחריות משפטית, היות וקרו כבר מקרים בעבר אשר הובילו לאסונות כגון גביית חיי אדם, בגלל שלא היה קיים אישור קונסטרוקטור. על בעל הבמה, להחזיק אישורים כגון אישור הקונסטרוקטור ומסמכים נוספים כמו: אלה הקשורים להקמת הבמה.

סוגי הבמות לאירועים השונים

חשוב לדעת, כי כל הקמת במה מחייבת דרישות ספציפיות. למשל בחירת הכלים המתאימים ושמירה על בטיחות האמנים והקהל. לדוגמא: במות לחופה, כגון חתונות הנערכות בטבע, או במקומות שאינם מוסדרים מראש לאירוע כמו חתונה. יש להקים את הבמה באופן מקצועי ויש לדאוג, כי יהיה קיים אישור קונסטרוקטור לבמה.. גם לתצוגות אופנה יש למובן לדאוג לבמה בטיחותית וגדולה, כך שמסלול הדוגמניות מחייב תכנון מוקפד לפי הנתונים של תצוגת האופנה. במות להופעה שנושאות עומסים כבדים, מחייבות אף הן אישורים כגון אישור מהנדס ותו תקן, על מנת לוודא כי קיימת בטיחות מרבית.

בחירת במה לפי סוג וגודל האירוע

ישנן במות אשר מתאימות לטקס יום העצמאות, יש במות אשר מתאימות להרצאות במכללה, כך שהבחירה כמובן תהיה שונה. יש לקחת בחשבון איזה ציוד יהיה עליה, מס' המשתתפים שיעמדו על הבמה, וכן גודל המתחם והתנאים שלפיהם יתנהל האירוע ועוד. המשותף לכל הבמות הוא אישור במה לאירועים. מצד שני, ישנן במות שמיועדות  לרקדנית אחת והן ברוחב של 1.2מ' X 1.2מ בגובה של עד מטר אחד. במה זו למשל, היא היחידה שאינה מצריכה אישור מהנדס.יש לברר את הגודל הרצו של הבמה, כך שתדעו אם היא מצריכה אישור של קונסטרוקטור.

פונים לחברת הקמת במות? – למה מומלץ כי תשימו לב

ישנן חברות הפקות רבות אשר מציעות גם שירותי  הקמת במות, תיאורה, הגברה ועוד. למרות שאולי מדובר על חברה מוכרת וידועה, שאלו את השאלה המתבקשת:" האם הבמה היא תחת אישורו של קונסטרוקטור?" וכן, האם  בעת הקמת הבמה יש מהנדס שמפקח, מתכנן, משרטט את התכנית של הבמה? אלה השאלות החשובות ביותר שעליכם לשאול את החברות שאתם פונים אליהן.

האחריות התפקיד של בעל הבמה

בעל הבמה, חייב לוודא כי כל אנשי הצוות שמתקינים את הבמה הם מקצועיים, ויש להם ניסיון קודם בתחום הקמת במות.על בעל הבמה לדעת, כי הבמה תותקן בהתאם להנחיות וכי קיים אישור קונסטרקטור לבמה וכן קיים תקן נשיאה של במה שהוא 750 ק"ג עבור מ"ר אחד. לרוב נהוג לקחת מקדם בטיחות של 1,000 ק"ג עבור מ"ר אחד. עוד פרט שעליכם לדעת הוא, שחלק בלתי נפרד מהקמת הבמה הוא הגימור. כל תהליך הקמת או בניית הבמה, מחייב עמידה בסטנדרטם מאוד גבוהים. ישנם מגוון אפשרויות ומה שנותר לכם  לעשות הוא רק לבחור כיצד תיראה הבמה שלכם.

סוגי הבמות וההבדל ביניהן

קיימים שני סוגים של במות: במות פודיום ובמות לייהר. בגלל שנעשו שינויים מתקדמם בבמות פודיום, הפרופילים מסוגלים לשאת עומסים במשקל של  750 ק"ג למ"ר אחד, לפי דרישות תקן העומסים הישראלי (ת"י 412). מנגד, במות לייהר, הן הבמות המתקדמות ביותר והן מהוות שדרוג משמעותי. במות אלה, עשויות מצנרת העשויה מתכת, והן מצחברות יחד בנקודות ייעודיות. בעצם ניתן יהיה להקים במות לייהר בכל  גודל ובכל גובה. לבמות מסוג לייה, קיים פטנט בדמות רגל טלסקופית, כך שניתן באמצעותה לגשר על תנאי השטח וכן, . במת לייהר בזכות הפטנט הזה, מאוד יציבה.

האלמנטים והתפאורה שיהיו על הבמה

עיצוב של במות, יכול לכלול תפאורה, באנרים ועוד אלמנטים נוספים. כמו כן, יש לשים לב לכבלים ולכננות, מה שיתמוך בתאורה ובשאר הציוד שיהיה על הבמה, מה שיתאים למשקל של הציוד שיהיה עליהן. יש לקחת בחשבון  את התקציב ואת מסגרת הזמן לאירוע. אל תוזילו עלויות, ולבטח אסור לחסוך בעלות של הקונסטרוקטור שהוא המפתח לבטיחות הבמות.

לסיכום, כאשר אנו מתכננים הקמת במה, למטרה של הפקת אירוע, יש לזכור כי ככל שהאירוע יהיה בקנה מידה גדול יותר, כך יש להשקיע בו יותר. הפרט החשוב ביותר הקמת במות הוא, הבטחת הבמה באירוע והכוונה היא לבנייה או הקמה מקצועית של הבמה, כאשר צוות מקצועי וליווי של קונסטרוקטור, אשר יבדוק את הבמה ויאשר אותה באמצעות מסמך ייעודי. לבטח לא הייתם מעוניינים כי האירוע שלכם יהפוך לאסון חלילה, כי לא עבדתם לפי  החוקים, או שלא שכרתם קונסטרוקטור, אש  מתמחה בפיקוח ואישור של הקמה או בנייה של במות. יש לעבוד לפי הספר ולא ליטול על עצמכם סיכונים מיותרים אשר יעלו לכם ביוקר רב בסופו של דבר.

אישור קונסטרוקטור לבמה
בונים לכם את החלום: קנסטרוקטור לשרותכם

ניסיון עשיר, מקצועיות ללא פשרות ושירות אישי - איתנו תקבלו את השירות הטוב ביותר

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר