מהנדס קונסטרוקטור

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

כל פרויקט בנייה דורש אנשי מקצוע מסוגים שונים. אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר עבור כל פרויקט בניה הוא מהנדס קונסטרוקטור. מדובר על איש מקצוע שבלעדיו המבנה לא יהיה בטוח לאכלוס. אם אתם רגע לפני פרויקט בנייה כלשהו ואתם שואלים את עצמכם מיהו אותו מהנדס בניין קונסטרוקטור ולמה הוא איש מקצוע כל כך חשוב וחיוני עבור כל פרויקט בניה, כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא.

מהנדס קונסטרוקטור

מיהו מהנדס קונסטרוקטור ומתי יש צורך בשירותיו?

מהנדס קונסטרוקטור הוא איש מקצוע בעל תפקיד חשוב מאוד בכל פרויקט בניה שכן הוא זה שנותן את חותמת האחראיות על בטיחות המבנה. מדובר על מהנדס בניין המתמחה בקונסטרוקציה, כלומר, בכל מה שקשור לשלד של כל מבנה. הוא זה שאחראי שהבניין יהיה בטוח ויציב, שלא ייווצרו בו בטווח הקרוב או הרחוק ליקויי בנייה שונים ועוד. לכן, בכל מה שנוגע לבנייה שמשלבת בה שלד מבנה, יש צורך לבחור בקונסטרוקטור מומלץ ומוסמך, מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יבצע את כל הפעולות והבדיקות הנדרשות בכדי לוודא שאין פגיעה כלשהי ביציבות של המבנה. לא מעט אנשים בטוחים כי מהנדס קונסטרוקטור הוא איש מקצוע הרלוונטי לפרויקטים גדולים של בנייה בלבד, אולם חשוב להבין שאין הדבר נכון. איש המקצוע המדובר רלוונטי וחשוב לכל פרויקט בניה. לעיתים יהיה צורך בשירותיו גם במקרים שבהם מבצעים שיפוץ קטן באחד מחללי הבית.

התפקידים של הקונסטרטור הם רבים ומגוונים, בין תפקידיו ניתן למצוא:

תכנון בית חדש

בין העבודות הפופולאריות ביותר של איש מקצוע זה יהיו תכנון בתים חדשים. האדם הראשון שיש צורך לפנות אליו כאשר רוצים לבנות בית הוא אדריכל. עם האדריכל תתכננו כיצד יראה מבנה בהתאם לצרכים ובהתאם לטעם האישי שלכם ולאחר התכנון האדריכלי, יהיה לכם צורך לבצע את התכנון ההנדסי. מי שיבצע את התכנון המדובר הוא הנדסאי קונסטרוקטור. הוא זה שידאג שהמבנה יציב וחזק. האדריכל יחד איתו, יזיזו עמודים, גרמי מדרגות וקירות בתוכנית אם יש צורך וזאת בכדי שהמבנה יהיה יציב. בסוף, הקונסטרוקטור צריך לאשר שהמבנה בטוח וכי הוא עומד בכל התקנים הרלוונטיים.

הוזלת עלויות בנייה

מכיוון שהקונסטרוקטור הוא בעל ידע גדול מאוד בתחום הפרקטיקה בשטח של כל פרויקט בניין, יש לו יכולת להציע הצעות שונות שיוזילו את עלויות הבנייה ובד בבד, יקצרו את לוח הזמנים של הפרויקט. במהלך הבנייה לא פעם הוא ישמש כמפקח על והוא יפקח על ביצוע כל העבודות החשובות וזאת בכדי לוודא שהן מבוצעות בצורה הטובה ביותר. העבודות החשובות שהוא יפקח עליהן יהיו לרוב: יציקות בטון, כאשר לפני שיוצקים אותן הוא יבדוק שהברזלים המצויים בבטון מותקנים בצורה ראויה ויוצרים שלד חזק ואיכותי.

העבודה שלו במסגרת בניית מבנה חדש יכולה לדרוש ממנו פרק זמן קצר או ארוך יותר וזאת בהתאם לסוג המבנה וגודל המבנה.

ביצוע שינויים בבית קיים

אם נכנסתם לבית חדש או שאתם מעוניינים לשפץ את ביתכם הקיים, חשוב שתדעו שאם אתם רוצים להוריד עמוד כלשהו באמצע חדר שמפריע לכם בעיניים, אתם ממש לא יכולים לעשות את זה בקלות. יש לא מעט דברים בבית שהזזה או הריסה שלהם עלולה לגרום לחוסר יציבות במבנה כולו ולכן, כל שינוי שאתם רוצים לבצע בבית שלכם שקשור בין היתר לשלד של המבנה ידרוש אישור של מהנדס קונסטרוקטור. בין אם מדובר על עמודים, על גרמי מדרגות, על קירות תמך או על כל שינוי אחר שקשור ליסודות. אין אפשרות לבצע את העבודות הללו, ללא האישור של איש המקצוע המדובר המבטיח כי לא תהיה סכנה כלשהי לדיירי המבנה בשל פגיעה ביציבותו בביצוע הפעולה שהם רוצים לבצע.

ליקויי בנייה

ליקויי בנייה הם דבר שבהחלט לא נעים להתמודד אתו. אם אתם מגלים סדקים שהופיעו בקירות שלכם, רצפה שוקעת, מרפסת שרועדת כאשר אוטובוס עובר ברחוב, אתם בטח מבינים שמשהו לא תקין במבנה ולכן, חשוב שתבחרו בקונסטרוקטור שיגיע אליכם ויבדוק ממה בדיוק נובע ליקוי הבנייה ומה אפשר לעשות בכדי לתקן אותו. אם יש צורך, הוא גם ייתן לכם חוות דעת משפטית אשר תוכלו לתת לקבלן שממנו רכשתם את הדירה או להציג כראיה בבית המשפט.

היתרי בנייה

אם אתם מעוניינים בתוספת בנייה כלשהי למבנה, חשוב שתדעו שמכיוון שהיא עתידה להשפיע על השלד של המבנה, אתם חייבים אישור מקונסטרוקטור טרם אתם מתחילים בביצוע העבודה. כלומר, בין אם אתם רוצים להוסיף במבנה שלכם יחידה, חדר, מרפסת או כל תוספת אחרת, חשוב שהאדריכל יתכנן לכם תוכנית רלוונטית והיא תעבור אצל הקונסטרוקטור בכדי לקבל אישור לאחר שהוא בדק שמדובר על תוספת שאיננה מסכנת את היציבות של המבנה באופן כלשהו. רק לאחר האישור המדובר תוכלו לקבל היתר לתוספת בנייה.

פטור מהיתר בנייה

בהתאם לתיקון 101 שאושר בשנת 2014 לחוק התכנון והבנייה הוחלט כי תוספת בנייה קטנה כגון: סגירת מרפסת, פרגולה, גדר ועוד, לא תחייב היתר בניה עד גודל מסוים. לכל רשות מקומית יש פרמטרים משלה בכדי לתת את הפטור המדובר, אך בכדי לקבל אותו לתוספת שאתם מעוניינים להוסיף אתם צריכים אישור של קונסטרוקטור אשר יבדוק שהמבנה עומד בכל הפרמטרים של מבנה פטור מהיתר, ישרטט את מתאר המבנה ויגיש עבורכם את הבקשה והמסמכים הנדרשים לצורך קבלת הפטור.

כמה יעלה לכם שירות מהנדס קונסטרוקטור?

לגבי קונסטרוקטור מחיר, חשוב שתדעו שהמחיר של שירות זה איננו אחיד והוא יהיה תלוי בסוג השירות המבוקש לכם, בהיקף העבודה הנדרשת מאיש המקצוע המדובר, במורכבות העבודה ועוד. לכן, חשוב לבחור איש מקצוע אמין עבור ביצוע עבודה שאתם זקוקים לה, על מנת שתתבצע בצורה הטובה ביותר ולקבל ממנו הצעת מחיר. כמובן שאתם יכולים לבדוק האם מדובר על מחיר הוגן והאם מדובר על איש מקצוע אמין שאפשר לסמוך עליו.

מהנדס קונסטרוקטור
בונים לכם את החלום: קנסטרוקטור לשרותכם

ניסיון עשיר, מקצועיות ללא פשרות ושירות אישי - איתנו תקבלו את השירות הטוב ביותר

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר